مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

کاشت مو پر پشت کاشت مو پر پشت
7 جولای 2018 بدون نظر 1090 بازدید

آیا کاشت مو پر پشت امکان پذیر است؟

بسیاری از کسانی که تمایل به انجام کاشت موی طبیعی دارند، بر اساس تصورات خود و یا تبلیغات فریبنده‌ای که وجود دارد برایشان این ذهنیت به وجود می‌آید که با کاشت مو پر پشت، می‌توانند به تراکم موی سابق خود و یا حتی بیشتر از آن دست یابند. این ذهنیت‌ها با واقعیت فاصله دارد زیرا روش‌های کاشت مو نیز به هر حال محدودیت‌هایی دارند و به هرحال نمی‌توان به تراکم مویی بیش‌تر از موهای طبیعی دست یافت. اما روش‌هایی هم هستند که تراکم ایجاد شده طی درمان با استفاده از آنها بیشتر است و فرد می‌تواند در صورت داشتن شرایط کافی، از این روش‌ها استفاده نماید. به هرحال تراکم موها بعد از کاشت به موارد بسیار زیادی بستگی دارد، در این باره بخوانید.

عوامل مؤثر در تراکم کاشت مو

تراکم موهای کاشته شده به موارد زیادی بستگی دارد و با اینکه کاشت مو در برخی از موارد ممکن است نتیجه مناسبی نداشته باشد و تراکم مورد نیاز برای پوشاندن نواحی خالی از مو را ایجاد نکند، در اکثر موارد شانس رسیدن به تراکم بالا با استفاده از این روش وجود دارد.

میزان سستی پوست سر، تراکم فولیکولها در نواحی کاشته شده، کیفیت موهای فرد و پیچش مو از جمله مواردی هستند که در تراکم موها بعد از کاشت تأثیر مستقیم دارند

بهترین روش برای کاشت مو پرپشت

در مقاله‌های قبلی توضیح دادیم که روش‌های کاشت مو تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند و بسته به شرایط فرد می‌توان تشخیص داد که روش مناسب برای او چه روشی است. برای تشخیص روش مناسب و بدست آوردن تراکم بالا حتماً با پزشک مشورت کنید و از او بخواهید تفاوت‌های هر روش را برایتان توضیح دهد، از راهنمایی‌های پزشک استفاده  کنید و همکاری‌های لازم را برای رسیدن به نتیجه دلخواه داشته باشید.

مهم‌ترین محدودیت‌های روش‌های کاشت مو برای کاشت مو پر پشت

از مهمترین محدودیت‌های کاشت مو پرپشت با استفاده از روش‌های کاشت موی طبیعی از قبیل  fit،  fut، fue، sut و … که امروزه رایج هستند، محدودیت‌های بانک موی افراد و  محدودیت سطح در ناحیه کاشته شدن موها می‌باشد.

محدودیت بانک مو برای کاشت مو پر پشت

تعداد موهای آماده شده برای کاشت رابطه مستقیمی با وضعیت بانک موی افراد دارد. کسانی که بانک موی خوبی داشته باشند امکان تهیه گرافت های مویی بیشتری از آن‌ها وجود دارد. تعداد موهای قابل برداشت از ناحیه بانک مو معمولاً عددی بین ۸ تا ۱۰ هزار مو می‌باشد. برداشت بی رویه  از بانک مو موجب کم پشتی و ضعیف شدن موهای این ناحیه می‌شود و ممکن است اسکارهای زیادی نیز ایجاد کند.

 

آیا کاشت مو پر پشت امکان پذیر است؟

یکی دیگر از مواردی که در مورد حفظ بانک مو اهمیت دارد این است که اغلب طاسی‌های مردانه پیش رونده هستند و ممکن است فردی که کاشت مو انجام می‌دهد، با پیشرفت روند طاسی، دوباره با کاشت مو نیاز پیدا کند بنابراین حفظ ذخیره بانک مو برای آینده اهمیت دارد.

لزوم رعایت فاصله مناسب بین گرافت ها مو

رعایت فاصله مناسب بین گرافت های مو یکی دیگر از موانع کاشت مو پر پشت است. با توجه با اینکه گرافت های مو از را باید طریق ایجاد شکاف‌های ظریفی در پوست سر پیوند نمود، هر پیوند فضای خاصی را اشغال می‌کند. بنابراین رعایت فاصله این برش‌ها از یکدیگر و  همچنین از موهای طبیعی مهم است.

فاصله برش‌ها باید مناسب باشد، زیرا در صورت نزدیکی بیش از حد، شکاف‌های کوچک به هم پیوسته و شکاف‌های بزرگی در پوست سر ایجاد می‌کنند که بهبودی آن‌ها سخت تراست و مشکلاتی را برای پیوند مو به وجود می‌آورد. رعایت نکردن فاصله مناسب گرافت مو با موهای طبیعی سر که از قبل وجود داشته‌اند نیز مشکل آفرین است  و ممکن است موجب صدمه ریشه موهای طبیعی و یا ایجاد جوش‌های چرکی و کیست مویی شود که همگی می‌توانند نتایج کاشت مو را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

آیا می‌توان احتمال پرپشت شدن موهای کاشته شده را افزایش داد؟

کاشت مو اگر در موارد درست و بعد از کامل شدن ریزش مو انجام شود، همیشگی است و خط ریزش مو بعد از کاشت به خصوص در نواحی درمان نشده وجود نخواهد داشت اما در برخی از موارد علت ریزش مو هنوز وجود داشته و ریزش مو ادامه دارد که می‌تواند ناشی از کم بودن سن بیمار و یا وجود بیماری باشد.

در این موارد کاشت مو نیاز به مراقبت دارد و برای پرپشت ماندن موها بعد از کاشت ممکن است دکتر از دارو درمانی با استفاده از ماینوکسیدیل و یا فیناستراید و یا روش‌هایی مانند لیزر درمانی استفاده نماید. اگر فرد از این روش‌ها هم استفاده نکند ممکن است در دراز مدت با از دست دادن موها در نواحی که تحت درمان نبوده‌اند، تراکم مو از بین برود. بنابراین در تمامی این موارد با پزشک مشورت نموده و حتماً از پزشک واجد شرایط استفاده نمایید.

شما همچنین می‎توانید مقاله راهکارهایی برای بدست آوردن حداکثر تراکم کاشت مو را مطالعه نمایید.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha