مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

کاشت مو به روش hrt کاشت مو به روش hrt
18 جولای 2018 بدون نظر 1649 بازدید

آیا کاشت مو به روش hrt وجود دارد؟

همه روزه اخبار زیادی در مورد ابداع روش‌های جدید کاشت مو به گوش می‌رسد. کاشت مو به روش hrt نیز یک از مواردی است که امروزه تبلیغات زیادی در مورد آن  به دلیل عدم نیاز به بانک موی افراد در اجرای این روش صورت می‌گیرد. در این مطلب می‌خواهیم ببینیم آیا کاشت مویی با این نام واقعاً وجود دارد و اگر وجود دارد چگونه است.

کاشت مو به روش hrt  آیا همانند سایر روش‌های کاشت مو است؟

Hrt را نمی‌توان یک عمل پیوند مو دانست زیرا در این روش از موهای مصنوعی برای برطرف کردن طاسی بیمار استفاده می‌گردد. در واقع این روش‌ترمیم مو به روش hrt نام دارد و هیچ ارتباطی به روش‌های کاشت مو ندارد.

در روش‌های رایج کاشت مو، پیوند فولیکول موی زنده‌ی فرد از نواحی دهنده‌ی موی پیوندی (بانک مو) به نواحی گیرنده‌ی موی پیوندی (نواحی طاس و کم مو) صورت می‌گیرد اما در روش hrt چنین کاری انجام نمی‌شود. کاشت مو به روش hrt درواقع اصطلاحی است که برای یکی از روش‌های ترمیم مو که شباهت زیادی به روش‌های کاشت موی طبیعی دارد، استفاده می‌شود. درواقع این روش‌ترمیم مو به روش hrt نام دارد و هیچ ارتباطی به روش‌های کاشت مو ندارد.

آیا کاشت مو به روش hrt وجود دارد؟

تفاوت روش hrt با روش‌های کاشت مو

درترمیم مو hrt، پزشک با بررسی جنس و مشخصات ظاهری موهای بیمار، موهایی شبیه به آنها تهیه کرده و به پوست سر بیمار اضافه می‌نماید. در صورتی که در روش‌های کاشت مو، از موهای طبیعی خود فرد برای پیوند به نواحی بدون مو استفاده می‌شود.

مهم‌ترین تفاوت اچ آر تی با کاشت مو، ماندگاری نتایج این روش است. موهای بیمار درترمیم مو به وسیله چسب‌های مخصوص روی سر گذاشته می‌شوند در نتیجه نتایج ترمیم مو دائمی نیستند و نیاز به مراقبت‌های دائمی دارند، در صورتیکه نتایج کاشت مو دائمی و همیشگی است و موهایی که رشد می‌کنند کاملاً طبیعی هستند و نیاز به مراقبت خاصی ندارند.

چگونگی انجام کاشت مو به روش hrt

در این روش از موهای طبیعی که متعلق به فرد متقاضی‌ترمیم مو نیستند، استفاده می‌شود. این موها اگرچه طبیعی هستند و می‌توانند از نظر ظاهری بسیار شبیه به موهای طبیعی فرد انتخاب شوند اما به دلیل اینکه فولیکول‌های آن‌ها زنده نیست، همانند روش‌های کاشت مو قابلیت پیوند واقعی با پوست سر را ندارد و در واقع تارهای مو با تکنیک‌های خاصی به پوست سر متصل می‌شود که  گاهی اوقات در تبلیغات از اصطلاح پیوند برای شیوه‌ی اتصال این موها به پوست سر استفاده می‌شود.

ویژگی‌های ترمیم مو با روش hrt

موهای به کار رفته طبیعی هستند و از نظر جنس و ضخامت می‌توان مشابه‌ترین موها به موهای طبیعی هر فرد را استفاده نمود، البته این موها قابلیت رنگ شدن، حالت‌دهی، شستشوی طبیعی همچون استحمام و … را دارند اما چون ریشه‌ی زنده‌ای ندارند قادر به رشد کردن نبوده و تا حدودی نسبت به موهای با ریشه‌ی زنده آسیب پذیر تر هستند. کاشت و یا ترمیم مو به روش hrt عمر مفید خوبی نسبت به سایر روش‌های ترمیم مو دارد ولی به‌هرحال محدود است و  نمی‌تواند همانند کاشت موی طبیعی کم مویی و طاسی را برای همیشه درمان کند.

آیا کاشت مو به روش hrt وجود دارد؟

فواید و مشکلات ترمیم مو به روش اچ آر تی

معایب روش‌ترمیم مو hrt

این روش، یک درمان موقتی برای ریزش مو می‌باشد که در برخی مواقع و در صورتی که پزشک تجربه و تخصص کافی نداشته باشد ممکن است ظاهر غیر طبیعی نیز داشته باشد. برای حفظ نتایج حاصل از ترمیم مو فرد باید مراقبت‌های خاصی را انجام داده و مرتباً برای تجدید آن به پزشک مراجعه نماید و همین عوامل باعث شده که در کشورهای پیشرفته دنیا خیلی کمتر از آن استفاده شود. صرفاً برای افرادی که نمی‌توانند از روش‌های کاشت مو استفاده نمایند، این روش جایگزین توصیه می‌گردد.

مزایای روش‌ترمیم مو hrt

این روش، استانداردترین روش‌ترمیم مو می‌باشد و علی‌رغم وجود مشکلات و معایبی که توضیح دادیم، مزایایی نیز دارد. چرا که برخی از افراد به هیچ عنوان امکان استفاده از روش‌های کاشت مو را ندارند و بهتر است از روش‌های جایگزین که یکی از آنها ترمیم مو است استفاده نمایند.

  • عدم نیاز به جراحی
  • عدم نیاز به بیهوشی و بی‌حسی
  • انجام عمل در یک جلسه
  • بدون نیاز به داشتن شرایط خاص برای متقاضیان
  • عدم نیاز به بانک مو
  • ایجاد موهای کاملاً طبیعی
[تعداد: 3   میانگین: 3.7/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha