مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

عمل جراحی کاشت مو عمل جراحی کاشت مو
26 آگوست 2018 بدون نظر 518 بازدید

آیا عمل جراحی کاشت مو خطر دارد؟

به طور معمول جراحی های کاشت مو برای کاندید های مناسب کاشت مو که از سلامت عمومی بدن برخوردار هستند، خطر جانی ندارد و فقط ممکن است یک سری عوارض جانبی مربوط به جراحی نظیر التهاب، درد  و …  ایجاد شود که این گونه موارد نیز به طور معمول با انجام مراقبت های لازم پس از کاشت مو پس از گذشت مدتی بهبود پیدا می کنند. اما چنانچه برای افرادی که شرایط جسمی مناسبی جهت کاشت مو ندارند، عمل جراحی کاشت مو صورت گیرد خطرات جدی تری آن ها را تهدید می کند.

عوارض جانبی جراحی کاشت مو

عوارض جانبی در افراد مختلف متفاوت است، برخی از افراد پس از کاشت مو عوارض خیلی کمی را تجربه می کنند و برخی دیگر عوارض بیشتری. از شایع ترین عوارض عمل جراحی کاشت مو که برای اغلب افراد ایجاد می شود، التهاب پوست سر،  درد، خونریزی خفیف، احساس خارش، عفونت خفیف،ایجاد کیست های کوچک در پوست سر، نازک شدن موها در ناحیه بانک مو و … هستند. این گونه عوارض عموما خطر جانی ندارند اما باید کنترل شوند تا در نتیجه ی کاشت مو تاثیر منفی نداشته باشند.

آیا عمل جراحی کاشت مو خطر دارد؟

خطرات جدی جراحی کاشت مو

خونریزی های شدید و غیر قابل کنترل در افرادی که مشکلات انعقاد خون دارند، اوت کردن بیماری های مزمن پوستی ، ایجاد عفونت های شدید و راه پیدا کردن ان ها به جریان خون ، اختلالات فشار خون در افراد مبتلا به فشار خون بالا و .. خطرات جدی کاشت مو هستند که در صورت وجود احتمال چنین مواردی بهتر است کاشت مو انجام نشود و یا پس از کنترل و مهار بیماری کاشت مو صورت گیرد.

روش های پیش گیری از بروز خطرات جدی در عمل جراحی کاشت مو

اولین کاری که برای پیش گیری از خطرات و عوارض ناخواسته ی کاشت مو اهمیت دارد، مراجعه به مراکز کاشت موی معتبر و انجام کاشت مو نزد پزشکان ماهر و با تجربه است. هر چند که پزشکان خود سولاتی درمورد سابقه بیماری ها و داروهای مصرفی توسط متقاضی کاشت مو، می پرسند و در برخی موارد انجام یک سری آزمایشات را قبل از کاشت مو توصیه می کنند، اما برای اطمینان بیشتر و آسودگی خاطر از اینکه موردی از قلم نیفتاده باشد بهتر است که خود فرد همه چیز را برای پزشک بازگو کند.

مواردی نظیر سابقه ابتلا به فشار خون، دیابت یا قند خون بالا، اختلالات سیستم ایمنی بدن، اختلالات انعقاد خون، بیماری های مزمن پوستی، سرطان، مصرف الکل و دخانیات ، داروهای شیمیایی و حتی گیاهی و سنتی که مصرف می کند و …   قبل از کاشت مو باید حتما با پزشک درمیان گذاشته شوند.

[تعداد: 1   میانگین: 4/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha