مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

ریزش مو بعد از کاشت مو ریزش مو بعد از کاشت مو
4 اکتبر 2018 بدون نظر 577 بازدید

آیا ریزش مو بعد از کاشت مو طبیعی است؟

سوالی که مطرح می شود ریزش مو بعد از کاشت مو تا چه اندازه میتواند خطرناک باشد؟ آیا میتوان انتظار داشت که دوباره به حالت اولیه خود بازگردد؟ در این مقاله سعی کرده ایم به این پرسش ها پاسخ دهیم و نگرانی های موجود را از بین ببریم.

علت ریزش مو بعد از کاشت مو

وقتی شما برای درمان موهایی که دچار ریزش شده اند و یا با کم پشتی بسیار شدیدی روبرو شده اند به کلینیک معتبر و نزد پزشک متخصص کاشت مو می روید در مرحله اول به بررسی موهای شما و همچنین علت ریزش موی شما میپردازد.

این یک مسئله مهم برای انجام کاشت مو می باشد در واقع اگر علت ریزش مو ریشه یابی و درمان نشود احتمالا بعد از گذشت مدتی موهای کاشته شده نیز به مانند موهای اولیه دچار ریزش مو بعد از کاشت مو می شوند. یا حتی مم کن است بعد از عمل کاشت تعداد زیادی از فولیکول های کاشته شده رشد نکنند و نتیجه مناسب حاصل نشود.

آیا ریزش مو بعد از کاشت مو طبیعی است؟

مراحل رشد مو بعد از کاشت مو

باید بدانید که بعد از کاشت مو، رشد مو به سه مرحله تقسیم می شود. در واقع هنگامی که فولیکول های مو در مرحله رشد قرار میگیرند در ابتدا مقداری از آنها شروع به ریزش می کنند و مقداری دیگر به اصطلاح در مرحله ی استراحت به سر می برند.

در نتیجه در سر افراد همیشه ۱۰۰% از موها مشاهده نمی‌شوند بلکه فقط ۸۵% از موها قابل رویت هستند. اما برای آگاهی از ریزش مو بعد از کاشت نیاز است که با سه مرحله ی رشد موها بعد از کاشت مو اطلاع پیدا کنید.

اولین مرحله رشد که به دوره رشد فعال مو معروف است عموما بین ۱٫۵ تا ۷ سال به طول می انجامد اما به طور میانگین میتوانید در سومین سال کاشت شاهد موهایی پرپشت نیز باشید.

اما دومین مرحله رشد که به آن دوره ریختن و جایگزین شدن می گویند در واقع پایان فعالیت دوره رشد فعال مو می باشد. در این مرحله موهای قدیمی شروع به ریزش می کنند و موهایی جدید جایگزین آنها می شود که این دوره حدودا سه هفته به طول می انجامد و میتوانید دوباره موهایی زیبا داشته باشید.

مرحله سوم که به مرحله خواب معروف است فولیکول های جدید مشغول استراحت هستند و حدود ۱۴ درصد از فولیکول هایی که بر روی سر قرار دارند شروع به رشد دوباره می کنند. نابر این با در نظر گرفتن این سه مرحله، ریزش موها در طی روز از ۶۰ تا ۱۰۰ تار مو طبیعی است.

[تعداد: 2   میانگین: 4/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha