مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

رنگ مو باعث ریزش مو رنگ مو باعث ریزش مو
22 جولای 2018 بدون نظر 838 بازدید

آیا رنگ مو باعث ریزش مو می گردد؟

رنگ موها از جمله مواد آرایشی هستند که امروزه کاربرد آن ها بسیار رایج شده است. هر چند که استفاده از رنگ مو برای ایجاد تغییر در رنگ موها، آراسته تر به نظر رسیدن و پوشاندن آثار پیری یعنی موهای سپید و خاکستری راهکار ساده و در دسترسی است اما به هر حال عوارضی نیز به دنبال دارد. یکی از سوالاتی که در مورد رنگ مو مطرح می شود این است که آیا رنگ مو باعث ریزش مو می گردد؟

ترکیبات موجود در رنگ مو دائمی

رنگ موهای دائمی اغلب دارای مواد شیمایی مانند آمونیاک و پراکسید یا اکسیدان هستند. این رنگ موها با تغییر پایدار ساختار ساقه ی مو، رنگ طبیعی  موها را تغییر داده و با شستشو از بین نمی روند. تغییراتی که این رنگ موها در ساختار مو ایجاد می کنند به ساختار مو آسیب می رسانند با این حال اکثر رنگ موهای موجود در بازار که با استقبال فراوان مردم مواجه هستند، این گونه رنگ موها می باشد.

اثرات رنگ مو بر روی موها

رنگ مو موجب التهاب و صدمه دیده کوتیکول مو که نقش لایه محافظت کننده ی مو را دارد، می شود. با از بین رفتن و یا متخلخل شدن بیش از اندازه ی کوتیکول، پروتئین و رطوبت ساقه ی مو به راحتی همراه با شستشو و یا آراستن های روزانه ی مو ها از بین می رود و موها خشک، نازک و شکننده می شوند. کوتیکول مو زمانی بیشتر صدمه می بیند که موها به رنگ سفید و یا رنگ های بسیار روشن دیگری در آید؛ زیرا برای تغییر رنگ موی طبیعی به این گونه رنگ ها بایستی رنگی با ترکیبات آمونیاک و پراکساید بیشتری استفاده شود.

آیا رنگ مو باعث ریزش مو می گردد؟

زمانی که رنگ مو باعث ریزش مو می شود

زمانی که در نتیجه ی رنگ شدن مو، آسیب زیادی به ساقه ی آن وارد شود، پدیده ی شکستن مو اتفاق می افتد و به این ترتیب رنگ مو باعث ریزش موها می گردد. در ریزش موی ناشی از شکستن مو، موهای ریخته شده فاقد پیاز مو هستند و در واقع موها از ناحیه ساقه ی مو خرد و دچار ریزش شده اند؛ در واقع می توان گفت ارتباط مستقیمی بین رنگ مو و ریزش مو وجود دارد.

چه کنیم که رنگ مو باعث ریزش مو نشود؟

  • استفاده از رنگ موهای استاندارد و با کیفیت که ترکیب آنها اثرات مخرب کمتری برای موها دارد
  • تقویت و آبرسانی به مو ها پس از رنگ شدن با استفاده از انواع سرم ها و ماسک های مو و …
  • خودداری از رنگ کردن موها به صورت مداوم
  • انتخاب رنگ مویی نزدیک به رنگ طبیعی موها
  • رنگ کردن مو نزد افراد متخصص
[تعداد: 3   میانگین: 2.3/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha