مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

رشد مو بعد از کاشت رشد مو بعد از کاشت
17 جولای 2018 بدون نظر 557 بازدید

آیا رشد مو بعد از کاشت مو امکان پذیر است؟

مهم‌ترین مزیت و برتری کاشت یا به عبارتی پیوند موی طبیعی این است که موهای پیوندی زنده هستند و در صورتی که پیوند آن‌ها با پوست سر به خوبی برقرار شود، در محل جدیدی که در آنجا کاشته شده‌اند به حیات خود ادامه می‌دهند و امکان رشد مو بعد از کاشت وجود دارد، همچنین این موها قابلیت شسته شدن، رنگ شدن، حالت گرفتن و … را همانند سایر موهای طبیعی سر دارند.

رشد موهای پیوندی پس از کاشت چگونه امکان پذیر است؟

پیوند مو همانند پیوند هر عضو دیگری از بدن است که عضو پیوندی پس از پیوند موفقیت آمیز می‌تواند همچنان به حیات خود ادامه دهد. البته با توجه به اینکه برای کاشت مو هر فرد فقط از موهای خود فرد استفاده می‌شود احتمال پس زده شدن این نوع پیوند وجود ندارد یا خیلی کم است. اساس کار یا هدف کاشت مو را می‌توان این‌گونه بیان نمود که گرافت های مو را به صورت زنده از بانک موی هر فرد استخراج شده و به همان صورت درحالی که فولیکول‌های مو هنوز زنده هستند، در نواحی که نیاز به مو دارند، پیوند زده شوند. هر چقدر که این کار با کیفیت بیشتری صورت گیرد، درصد بیشتری از فولیکول‌های موی پیوندی زنده می‌مانند.

آیا رشد مو بعد از کاشت مو امکان پذیر است؟

زنده ماندن فولیکول‌های مو پس از کاشت از این جهت اهمیت دارد که فولیکول پیوندی زنده ریشه‌ی خود را در محل جدید مستحکم می‌کند و دچار ریزش غیر طبیعی نمی‌شود و علاوه براین قابلیت رشد نیز خواهد داشت.

مراحل رشد موهای کاشته شده

از آنجا که برای پیوند مو از فولیکول موهای خود فرد استفاده می‌شود، بطور کلی مراحل رشد موی کاشته شده بسیار شبیه به موهای طبیعی خود فرد است. اگر پیوند مو درست انجام شود، فرد معمولاً ۴ مرحله را تجربه خواهد کرد.

مرحله اول که به مدت ۳ یا ۴ ماه طول می‌کشد با ریزش موهای پیوندی ناشی از فشار جراحی شروع می‌شود، این مرحله کاملاً شبیه به مرحله تلوژن (دوره‌های رشد مو) است، به این صورت که موها می‌ریزند اما ریشه آنها روی پوست سر باقی می‌ماند.

در مرحله بعدی موهای مجدداً شروع به رشد می‌نمایند، این مرحله نیز همان مرحله آناژن است. سرعت رشد موهای پیوندی کاملاً شبیه به رشد موهای فرد بوده و گرچه در افراد مختلف ممکن است کمی متفاوت باشد اما فرد می‌تواند انتظار ماهی ۱٫۵ اینچ رشد را داشته باشد. در ماه‌های اولیه رشد، موها نازک و ضعیف هستند اما به مرور زمان ضخامت آنها بیشتر می‌گردد. با گذشت ۶ ماه تا یکسال رشد موها کامل شده و فرد می‌تواند نتیجه درمان را به طور کامل مشاهده نماید.

بعد از دوره رشد نیز موها وارد فاز استراحت می‌گردند که کاتاژن است. به این ترتیب چرخه رشد موهای کاشته شده همانند موهای قبلی فرد ادامه دارد.

کیفیت و کمیت رشد مو بعد از کاشت

کیفیت گرافت های موی پیوندی، وضعیت خونرسانی پوست  سر به موهای کاشته شد جهت انتقال اکسیژن و مواد مغذی به آن‌ها، ماهیت موهای کاشته شده یا به عبارت دیگر موهای کاشته شده مربوط به کدام ناحیه از بدن باشند، همگی روی کیفیت موها و همچنین میزان رشد مو بعد از کاشت تاثیرگذار هستند.

آیا رشد مو بعد از کاشت مو امکان پذیر است؟

آیا رشد موهای پیوندی دائمی است؟

مهم‌ترین نکته در مورد پیوند مو، دائمی و همیشگی بودن آن است، به شرطی که به روش صحیح و با در نظر گرفتن شرایط و استانداردها انجام گردد. در واقع اگر تمامی مراحل پیوند مو با دقت و به طور صحیح انجام شده و همچنین فرد مراقبت‌های لازم را انجام دهد، نتایج معمولاً ماندگار است؛ موهای پیوندی تحت تأثیر دلایل ریزش مو قرار نمی‌گیرند و مانند موهای طبیعی به رشد خود ادامه می‌دهند.

چه موهایی از نظر رشد برای کاشته شدن در سر مناسب‌ترند؟

استفاده از موی سایر نواحی سر که دچار ریزش مو و طاسی نیستند می‌توانند مورد خوبی برای پیوند محسوب شوند. این موها از نظر سرعت رشد، نیازهای تغذیه‌ای و هورمونی، ضخامت، رنگ و … مناسب‌ترین موها برای کاشته شدن در مناطق بدون موی سر می‌باشند. موهای سایر نواحی بدن همخوانی کمتری از نظر ویژگی‌های گفته شده با  پوست و موی سر دارند.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha