مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

جراحت کاشت مو جراحت کاشت مو
21 آگوست 2018 بدون نظر 695 بازدید

آیا جراحت کاشت مو خطرناک است؟

با وجود اینکه روش های جراحی کاشت مو به مرور زمان تکامل یافته تر و پیشفته تر شده اند اما جراحت کاشت مو هنوز هم یک عارضه اجتناب ناپذیر در انواع روش های کاشت مو است.

انواع جراحت کاشت مو

تکنیک هایی که برای برداشت و کاشت گرافت های مو استفاده می شود به طور کلی دو نوع جراحت ایجاد می کند:

زخم حاصل از برش جراحی در ناحیه بانک مو

در روش برداشت نواری یک برش جراحی به صورت افقی در ناحیه بانک مو در پشت سر ایجاد می شود و تکه نواری شکلی از پوست سر که حاوی گرافت های موی مورد نیاز برای کاشت مو است برداشته می شود، این نوع جراحت به قدری گسترده می باشد که بایستی با بخیه زدن آن را ترمیم نمود. این گونه جراحت در کاشت مو به روش fut ایجاد می شود.

آیا جراحت کاشت مو خطرناک است؟

زخم های دایره ای شکل کوچک و پراکنده در ناحیه بانک مو

نوع دیگری از جراحت هایی که در کاشت مو معمولا ایجاد می شوند، جراحت های دایره ای شکل کوچکی هستند که به صورت پراکنده در ناحیه بانک مو ایجاد می شوند. این نوع جراحت در روش های کاشت موی fit و fut ایجاد می شود.

زخم های دایره ای شکل کوچک و پراکنده در ناحیه کاشت موها

در تمامی روش های کاشت مو نیز برش های ظریفی برای پیوند زدن گرافت های مو به پوست سر ایجاد می شود.  یکی از دلایل محدودیت های موجود برای تراکم کاشت مو نیز همین جراحت ها هستند که نبایستی خیلی به هم نزدیک باشند.

زمانی که جراحت کاشت مو خطرناک می شود

چنانچه جراحی کاشت مو توسط متخصصان کاشت موی مجرب و در نهایت دقت صورت گیرد و پوست سر بیمار نیز وضعیت مطلوبی برای کاشت مو داشته باشد، جراحت های کاشت مو خطرناک نیستند و با انجام مراقبت های کاشت مو بهبود پیدا می کنند. اما در صورتیکه جراحی کاشت مو توسط پزشکان کم تجربه یا غیر متخصص انجام گیرد و جراحت های عمیق، بی رویه، متراکم و غیر قابل کنترلی در پوست سر ایجاد شودو مراقبت های  لازم هم انجام نشود، مسلما خطراتی برای فرد به وجود می آید.

خطرات احتمالی جراحت های کاشت مو

 خطرات احتمالی جراحت کاشت موی کنترل نشده عبارتند: از بریده شدن رگ های خونی موجود در عمق پوست سر و ایجاد خونریزی های شدید، پاره شدن رشته های عصبی و ایجاد بی حسی های دائمی در پوست سر، ایجاد اسکار های مشخص، ایجاد مشکلاتی در روند خونرسانی پوست سر، صدمه به فولیکول های موی مجاور محل جراحت، ریزش مو ، عفونت، ایجاد کیست های کوچک در پوست ناحیه کاشت مو و … .

[تعداد: 2   میانگین: 3/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha