مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

شستشو بعد از کاشت مو شستشو بعد از کاشت مو
4 آگوست 2018 بدون نظر 903 بازدید

آیا امکان شستشو بعد از کاشت مو وجود دارد؟

زمان امکان شستشو بعد از کاشت مو یکی از سوالات افرادی است که قصد کاشت مو داشته و در حال جمع آوری اطلاعات لازم از نحوه ی  انجام مراقبت های پس از کاشت مو هستند.

اهمیت شیوه و زمان مناسب شستشو بعد از کاشت مو

شستشوی سر پس از کاشت مو کمک زیادی به تسریع روند بهبودی زخم های موجود در پوست سر می کند البته به شرطی که این شستشو در زمان مناسب و به شیوه ای صحیح صورت گیرد؛ چنانچه شستشوی سر خیلی زود تر و یا دیر تر از زمان مقرر انجام شود ممکن است مشکلاتی برای پوست سر که دارای زخم هی بسیاری است و همچنین برای موهای تازه پیوند زده که هنوز سست هستند، ایجاد کند. شستشوی غیر صحیح سر نیز عوارضی از قبیل کنده شدن دلمه ها و ایجاد خونریزی یا کنده شدن گرافت های موی تازه پیوند شده همراه با دلمه، تمیز نشدن سر به مقدار کافی و کند شدن روند بهبودی و … را به دنبال دارد.

آیا امکان شستشو بعد از کاشت مو وجود دارد؟

مناسب ترین زمان برای شستشو بعد از کاشت مو

به طور کلی اکثر متخصصان کاشت مو به بیماران خود توصی می کنند که برای ۲۴ ساعت یا تا روز فردای کاشت مو اقدام به شستشوی سر خود نکنند. اولین شستشو معمولا روز بعد از کاشت مو و در کلینیک کاشت مو توسط تکنسین های کلینیک صورت می گیرد همچنین نحوه ی صحیح شستشوی سر به فرد آموزش داده می شود.

نحوه شستشوی سر در روزهای اولیه پس از کاشت مو

شستشوی صحیح سر پس از کاشت مو و خصوصا در روزهای اولیه بعد از عمل از اهمیت زیادی برخوردار است و لازم است که افراد این کار را با دقت فراوان انجام دهند. در روز های اولیه رفتن زیر دوش آب، استفاده از آب گرم برای شستشو، اعمالی مثل ناخن کشیدن به پوست سر، دستکاری دلمه ها، و کشیدن دست در جهت مخالف خواب موهای کاشته شده ممنوع است.

برای شستشو بعد از کاشت مو ابتدا مقداری آب را با کاسه و از فاصله ای نزدیک بر روی سر ریخته و سپس سر را به شامپوی بچه که می توان آن را در کاسه ای ترکیب نمود، آغشته نمایید. بعد از آن ناحیه پشت سر را با ملایمت و با حرکت های رفت و برگشتی آرام دست مالش داده؛ اما برای ناحیه ای که کاشت مو انجام شده است فقط کف موجود در پشت سر را  به آرامی  و کشیدن دست از پشت سر به طرف جلو منتقل نمایید، سپس فقط در جهت خواب موها به آرامی سر را با کف شامپو ماساژ داده سپس  سر را آبکشی نمایید.

[تعداد: 1   میانگین: 4/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha