مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

آسیب مو آسیب مو
13 نوامبر 2018 بدون نظر 1012 بازدید

آسیب مو و عوارض استفاده بیش از حد از سشوار و اتو مو

متاسفانه بسیاری از افراد بدون اینکه خودشان اطلاع داشته باشند اسیب های شدید را به موهای خود وارد میکنند و همین باعث میشود تا موهایشان زیبایی کافی نداشته باشد و حتی خودشان هم از دلیل آن اطلاع نداشته باشند به همین دلیل برای این که از زیبایی موهایتان رضایت داشته باشید بهتر است با آسیب مو و دلایل آن آشنایی کافی داشته باشید تا بتوانید از آن جلوگیری نمایید. در ادامه به آسیب های مختلف مو که برا اثر استفاده بیش از حد از سشوار  و اتو مو به وجود می آید خواهیم پرداخت.

عوارض استفاده بیش از حد از سشوار و اتو مو

همانطور که اطلاع دارید موها ساختار بسیار ضعیفی دارند به همین دلیل حتی نور مستقیم آفتاب هم آسیب جبران ناپذیری به موها وارد خواهد کرد بنابر این نباید از سشوار و اتو مو که موها را در معرض گرمای شدید قرار میدهند انتظار دیگری داشت. آسیب مو یی که بر اثر شسشوار به وجود می آید به راحتی از بین نخواهد رفت به همین دلیل برای رفع آن باید از روش های مختلفی که وجود دارد استفاده کرد.

آسیب مو و عوارض استفاده بیش از حد از سشوار و اتو مو

افرادی که به صورت مکرر از سشوار برای حالت دادن موهای خود استفاده میکنند دچار نازکی مو خواهند شد به همین دلیل موهایشان به خوبی حالت نخواهد گرفت. علاوه بر این رنگ موها هم به مرور کدر خواهد شد و شفافیت خود را از دست خواهد داد. ضمن اینکه احتمال حساسیت های پوست سر هم افزایش پیدا میکند چون باد سشوار باعث خشکی پوست سر خواهد شد.

جلوگیری از آسیب مو ناشی از سشوار و اتو مو

برای جلوگیری از آسیب مو و کاهش مشکلاتی که بعد از سشوار به وجود می آید تنها کاری که میتوان انجام داد این است که دفعات استفاده از اتو مو و سشوار را کاهش دهید. علاوه بر این باید زمانی برای خشک کردن موها از سشوار استفاده کنید که حداقل ۸۰ درصد موهایتان خشک شده باشد چون استفاده از سشوار برای خشک کردن موهایی که کاملا خیس است آسیب جبران ناپذیری را وارد خواهد کرد. برای کاهش آسیب مو میتوانید قبل از سشوار کشیدن از کرم و سرم مو هم استفاده کنید تا رطوبت طبیعی مو بر اثر گرمای زیاد از بین نرود.

درمان آسیب مو بعد از سشوار و اتو مو

برای درمان آسیب مو که به دلیل سشوار کشیدن بیش از حد به وجود آمده است بهتر است از روغن های گیاهی و زرده ی تخم مرغ استفاده کنید. استفاده از روغن های گیاهی، زرده ی تخم مرغ و حتی سفیده ی ان باعث آب رسانی به موها میشود و بعد از چند وقت آسیب های مختلف مو از بین خواهد رفت.

[تعداد: 2   میانگین: 4.5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha